Green Bubbles RISE Projesi

Green Bubbles RISE, SCUBA dalışının sürdürülebilir bir sektör olmasına yönelik özel ve devlet kurumlarının bir araya gelerek AR-GE çalışmaları yürütmeleri amacıyla AB tarafından finanse edilmiş bir projedir.

Green Bubbles RISE Projesi

Proje Hakkında

Green Bubbles RISE, dünya çapında milyonlarca insanın ilgisini çekecek, SCUBA dalışına adanmış, AB tarafından finanse edilmiş olan bir projedir. Green Bubbles projesinin amacı; dalışla ilgili faydaları en üst düzeye çıkarırken,  olumsuz etkilerini en aza indirmek ve böylece sistemin çevresel, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliğini sağlamaktır.

Marie Sklodowska-Curie hibe sözleşmesi kapsamında Avrupa Birliği Horizon 2020 araştırma ve yenilik programı tarafından finanse edilen Green Bubbles, 2014 yılında başlamış ve 4 yıl sürmüştür. İçinde Türkiye'den Innovasub'ın da bulunduğu projeye İtalya, Hollanda ve Malta'dan üniversiteler, araştırma kuruluşları, eğitim kuruluşları ve KOBİ'ler dahil olmak üzere dokuz kuruluştan oluşan bir konsorsiyum tarafından yürütülmüştür.

BURC bu projede; RISE (Research and Innovation Staff Exchange) programı kapsamında, ortak araştırma ve yenilik faaliyetleri çerçevesinde personel değişimi kabul etmiş ve sağlamıştır. Böylece sektörler arası bilgi alışverişi üst seviyeye çıkartılmıştır. Eğitim etkinlikleri ve organizasyonlar düzenlemiş ve düzenlenen organizasyonlara katılım sağlamıştır. Projenin vatandaş bilimi, okyanus okur-yazarlığı ve kalite etiketi gibi iş paketlerinin yanında diğer iş paketlerinin yürütülmesini sağlamış aktif katılım göstermiştir.

Daha detaylı bilgi için: http://www.greenbubbles.eu/?lang=en